Wydarzenia Towarzyszące

Pełny plan Weekendu cz1

Pełny plan Weekendu cz2

Obiekty według gmin

Piątek 09.09

Piknik lokalnych smaków i warsztaty garncarskie - Pierzeja przy Kopalni Sztuki Bochnia, ul. Rynek 16, 32-700 Bochnia - piątek 09.09, godz. 18:00

Historia portretu fotograficznego - wystawa - Mur Stadionu Miejskiego im. dr. W. Krupy,  ul. Kazimierza Wielkiego, 32-700 Bochnia - od piątku 9.09

Sobota 10.09

Spotkanie – rozmowa - dyskusję: Siostry Małgorzaty Chmielewskiej i red. Jacka Pałasińskiego moderowane przez Jurka Kralkowskiego - Tężnia solankowa, sobota godzina 19:00

Warsztaty dziennikarsko-fotograficzne -  sobota 9. września w godz. 11.00-15.00 w byłym Domu Książki, ul. Kościuszki 5.

Klisze przechowuje się – wystawa Stefani Gurdowej - Kowalsky Gallery, ul. Kowalska 11, 32-700 Bochnia - wernisaż – sobota 10.09, godz. 18.00, zwiedzanie niedziela od godz. 10.00-18.00

Bazylika p.w. Świętego Mikołaja w Bochni - Plac św. Kingi 9, 32-700 Bochnia - sobota 10.09, godz. 11.00

Bochnia wczoraj i dziś - wystawa - Rynek w Bochni - sobota 10.09 i niedziela 11.09 - cały dzień

Bocheńska Gra Miejska - Centrum Informacji Turystycznej, ul. Oracka 4, 32-700 Bochnia - sobota 10.09, godz. 9:00-17:00 oraz niedziela 11.09, godz. 9:00-17:00

Kopalnia Soli Bochnia - Trasa Turystyczna z Podziemną Ekspozycją Multimedialną wraz z prezentacją Maszyny Parowej – z 50% upustem  - ul. Campi 15, 32-700 - sobota 10.09 i niedziela 11.09 od godz. 10.00

Muzeum Motyli Arthropoda w Bochni - ul.Czackiego 9, 32-700 Bochnia - sobota 10.09, godz.10.00 do 18.00 i niedziela 11.09, godz.10.00 do 18.00

Muzeum im. Stanisława Fischera w Bochni - Rynek 20, 32-700 Bochnia - sobota 10.09 i niedziela 11.09, godz. 10.00 do 18.00 dostępne wszystkie ekspozycje stałe oraz wystawa czasowa – „OKNA PAMIĘCI. Żydowska społeczność Bochni”

Gargulowie - Portrety Bochnian - wystawa - Muzeum im. Prof. Stanisława Fischera w Bochni, ul. Rynek 20, 32-700 Bochnia - sobota 10.09, godz. 12.00

Carte de Visite - Studio habski.pl, ul.Niecała 12, 32-700 Bochnia - sobota 10.09, niedziela 11.09 godz. 10.00-18.00

Spacer po Bochni szlakiem miejsc związanych ze społecznością żydowską - Muzeum im. Stanisława Fischera w Bochni, ul. ul. Rynek 20, 32-700 Bochnia - sobota 10.09, godz.16.30

Szlakiem NaCl - ul. Rynek 2, Bochnia - sobota 10.09, godz. 15:00

Rowerowa eskapada - Planty, Bochnia - sobota 10.09, godz. 10:30

Stacja Archeologiczny Rynek 1  - Galeria Kopalnia Sztuki, Bochnia - sobota, 10. 09 , godz. 13:00 – 17:00

Kościół p.w. św. Apostoła Szymona i Judy Tadeusza w Pogwizdowie - Pogwizdów 1, 32-700 Bochnia - sobota 10.09, godz. 11.00-14.00, niedziela 11.09, godz. 12.00 – 15.00

Klasztor Karmelitów Bosych na terenie Zakładu Karnego w Nowym Wiśniczu - UL. Zamkowa 7, Nowy Wiśnicz - sobota 10.09 godz. 10.00, 11.30,13.00,14.30, grupy 50 osobowe i niedziela 11.09. godz. 10.00, 11.30,13.00,14.30, grupy 50 osobowe

Muzeum Pamiątek po Janie Matejce – „Koryznówka” - ul. Stanisława Lubomirskiego, 32-720 Nowy Wiśnicz - sobota 10.09. godz. 10.00 – 14.00 , zwiedzanie w małych grupach

Spacer z przewodnikiem po Nowym Wiśniczu - Rynek, Nowy Wiśnicz - sobota 10.09 i niedziela 11.09, godz. 10.00, 12.00, 14.00

Zamek Kmitów i Lubomirskich w Wiśniczu dziedziniec zewnętrzny i kaplica zamkowa (wejście do pozostałej części obiektu jest płatne) - ul. Zamkowa 32, 32-720 Nowy Wiśnicz - sobota 10.09  godz. 10.00-18.00 i niedziela 11.09 godz. 10.00-18.00

Winnica w Chronowie - Chronów 209,32-720 Nowy Wiśnicz - sobota 11.09 godz. 12.00-18.00, zwiedzanie co 30 minut i niedziela 12.09, godz. 12.00-18.00, zwiedzanie co 30 minut

Izba Regionalna w Lipnicy Murowanej - Lipnica Murowana 39, 32-724 Lipnica Murowana - sobota 10.09 godz. 14.00-17.00 i niedziela 11.09, godz. 14.00 -17.00

Spacer po Lipnicy - Rynek, Lipnica Murowana - sobota 10.09, godz. 10.00, niedziela 11.09, godz. 15.00 i 17.00

Spacerem na Kamienie Brodzińskiego - Kamienie Brodzińskiego, Lipnica Górna - sobota 10.09 godz. 13.30 i niedziela 11.09 godz. 13.30

Kościół p.w. św. Leonarda w Lipnicy Murowanej - Lipnica Murowana 39, 32-724 Lipnica Murowana - sobota 10.09, godz. 9.00-17.00, niedziela 11.09, godz. 13.00 – 17.00, wejście z przewodnikiem, ostatnia grupa godz. 16:30.

 - Kościół w Rajbrocie pw. NMP - sobota 10.09, godz. 9.00-18.00, niedziela 11.09, godz. 12.00-17.00 zwiedzanie o pełnych godzinach z przewodnikiem

W Borówkowym Roju - Lipnica Górna 243, 32-724 Lipnica Murowana - sobota 10.09 godz. 10.00-18.00, spacer po gospodarstwie co dwie godziny: 10.00, 12.00, 14.00, 16.00, niedziela 11.09, godz. 10.00-18.00, spacer po gospodarstwie co dwie godziny: 10.00, 12.00, 14.00, 16.00

Chodźmy na spacer na Pasierbicką Górę i Kamionną - Kościół Kamionna, Powiat Bocheński - sobota 10.09, godz. 14.00 i niedziela 11.09, godz. 9:00, 14:00

Kościół p.w. św. Jakuba w Rozdzielu - Rozdziele 1, 32-731 Żegocina - sobota 10.09, godz. 15.00

Izba Regionalna i Galeria Wiejska w Żegocinie - Żegocina 378, 32-731 Żegocina - sobota 10.09, godz. 9.00 – 12.00

Dwór w Wieruszycach - 32-740 Wieruszyce - sobota 10.09 i niedziela 11.09, godz. 11:00,12.00, 13.00, 14.00 15:00i 16:00-  zwiedzanie o pełnych godzinach.

Eko muzeum w Sobolowie - Sobolow 124, 32-742 Sobolów - sobota 10.09 godz. 12.00-17.00 i niedziela 11.09, godz. 12.00-17.00

Kościół p.w. Wszystkich Świętych w Sobolowie - Sobolów 1, 32-742 Sobolów - sobota 10.09, godz. 9.00 -18.00, niedziela 11.09, godz. 12.00-18.00 wejścia z przewodnikiem.

Kościół p.w. Nawiedzenia NMP w Tarnawie - Tarnawa 83, 32-741 Tarnawa - sobota 10.09, godz. 9.00 -18.00, niedziela 11.09, godz. 12.00 – 18.00, wejście z przewodnikiem

Izba Pamięci Gen. Leopolda Okulickiego w Bratucicach - Bratucice 35, 32-712 Bratucice - sobota 10.09 godz. 9.00 – 12.00

Sala Maryjna w Domu Pielgrzyma przy Kościele pw. NNMP w Okulicach - Okulice 54, 32-712 Bratucice - sobota 10.09 godz. 9.00 – 12.00

Kościół p.w. Trójcy Przenajświętszej i św. Leopolda w Rzezawie - ul. Kościelna 23, Rzezawa - sobota 10.09 godz. 9.00-12.00; niedziela 11.09, godz. 16.00 – 17.30

niedziela 11.09

Tajniki miejskiego czasomierza - ul. Kazimierza Wielkiego 2, 32-700 Bochnia - niedziela 11.09, godz. 9:00, 10:00, 11:00

Artystyczni goście – szlakiem ludzi teatru, literatów i malarzy, bywających w Bochni w XIX i XXw. -  ul. Rynek 2, Bochnia - niedziela 11.09, godz. 10.30

Żydowska Trasa Pamięci -  ul. Rynek 2, Bochnia - niedziela 11.09, godz. 14:30

Cmentarz Żydowski w Bochni - ul. Krzęczków 5, 32-700 Bochnia - niedziela, 11.09 godz. 16.30

Weekend  w Pasiece u Kiejdów - piknik - Gospodarstwo Pasieczne Pasieka u Kiejdów, ul. Chodenicka 78, 32-700 Bochnia - niedziela 11.09, godz. 14:00 - 17:00

II Powiatowy Zlot Pojazdów Zabytkowych - Bochnia, Nowy Wiśnicz, Lipnica Murowana i Żegocina - niedziela, 12.09, godz. 8.00-16.30

RERUM -samochód marzeń - Park Rodzinny Uzbornia - niedziela, 11.09 godz. 15:00

EKO –powiat Zamień samochód na rower - Park Rodzinny Uzbornia - niedziela, 11.09 godz. 15:00

IV Jesienne Impresje Folklorystyczne w Artystycznej Dolinie - Dom Kultury, Siedlec 47, 32-744 Siedlec - niedziela, 11.09 godz. 13.00-18.00

Kościół p.w. św. Małgorzaty Panny i Męczennicy w Trzcianie - Trzciana 1, 32-733 Trzciana - niedziela 11.09, godz. 8.00, 10.00, 12.00

Źródełko wody mineralnej Zuber w Żegocinie - spacer - Żegocina 378, 32-731 Żegocina - niedziela 11.09, godz.14.00, zbiórka na parkingu przy kościele parafialnym w Żegocinie

Rekreacyjna zabawa terenowa z historią kuchni w tle WYMIANA ZDJĘCIA - Edukacyjny Ośrodek Plenerowy – Frankówka Mała,  Cichawka 107, 32-740 Łapanów www.frankowka.pl | info@frankowka.pl | 661 061 436 - niedziela, 11.09, godz. 12.00 - 15.00

Kościół p.w. św. Jana Chrzciciela i Góra św. Jana w Mikluszowicach - Mikluszowice 45, 32-708 Dziewin - niedziela 11.09 godz. 14.00 i 15.00

Klisze przechowuje się – wystawa Stefani Gurdowej - Kowalsky Gallery, ul. Kowalska 11, 32-700 Bochnia - wernisaż – sobota 10.09, godz. 18.00, zwiedzanie niedziela od godz. 10.00-18.00

Bochnia wczoraj i dziś - wystawa - Rynek w Bochni - sobota 10.09 i niedziela 11.09 - cały dzień

Bocheńska Gra Miejska - Centrum Informacji Turystycznej, ul. Oracka 4, 32-700 Bochnia - sobota 10.09, godz. 9:00-17:00 oraz niedziela 11.09, godz. 9:00-17:00

Kopalnia Soli Bochnia - Trasa Turystyczna z Podziemną Ekspozycją Multimedialną wraz z prezentacją Maszyny Parowej – z 50% upustem  - ul. Campi 15, 32-700 - sobota 10.09 i niedziela 11.09 od godz. 10.00

Muzeum Motyli Arthropoda w Bochni - ul.Czackiego 9, 32-700 Bochnia - sobota 10.09, godz.10.00 do 18.00 i niedziela 11.09, godz.10.00 do 18.00

Muzeum im. Stanisława Fischera w Bochni - Rynek 20, 32-700 Bochnia - sobota 10.09 i niedziela 11.09, godz. 10.00 do 18.00 dostępne wszystkie ekspozycje stałe oraz wystawa czasowa – „OKNA PAMIĘCI. Żydowska społeczność Bochni”

Carte de Visite - Studio habski.pl, ul.Niecała 12, 32-700 Bochnia - sobota 10.09, niedziela 11.09 godz. 10.00-18.00

Kościół p.w. św. Apostoła Szymona i Judy Tadeusza w Pogwizdowie - Pogwizdów 1, 32-700 Bochnia - sobota 10.09, godz. 11.00-14.00, niedziela 11.09, godz. 12.00 – 15.00

Klasztor Karmelitów Bosych na terenie Zakładu Karnego w Nowym Wiśniczu - UL. Zamkowa 7, Nowy Wiśnicz - sobota 10.09 godz. 10.00, 11.30,13.00,14.30, grupy 50 osobowe i niedziela 11.09. godz. 10.00, 11.30,13.00,14.30, grupy 50 osobowe

Spacer z przewodnikiem po Nowym Wiśniczu - Rynek, Nowy Wiśnicz - sobota 10.09 i niedziela 11.09, godz. 10.00, 12.00, 14.00

Zamek Kmitów i Lubomirskich w Wiśniczu dziedziniec zewnętrzny i kaplica zamkowa (wejście do pozostałej części obiektu jest płatne) - ul. Zamkowa 32, 32-720 Nowy Wiśnicz - sobota 10.09  godz. 10.00-18.00 i niedziela 11.09 godz. 10.00-18.00

Winnica w Chronowie - Chronów 209,32-720 Nowy Wiśnicz - sobota 11.09 godz. 12.00-18.00, zwiedzanie co 30 minut i niedziela 12.09, godz. 12.00-18.00, zwiedzanie co 30 minut

Izba Regionalna w Lipnicy Murowanej - Lipnica Murowana 39, 32-724 Lipnica Murowana - sobota 10.09 godz. 14.00-17.00 i niedziela 11.09, godz. 14.00 -17.00

Spacer po Lipnicy - Rynek, Lipnica Murowana - sobota 10.09, godz. 10.00, niedziela 11.09, godz. 15.00 i 17.00

Spacerem na Kamienie Brodzińskiego - Kamienie Brodzińskiego, Lipnica Górna - sobota 10.09 godz. 13.30 i niedziela 11.09 godz. 13.30

Kościół p.w. św. Leonarda w Lipnicy Murowanej - Lipnica Murowana 39, 32-724 Lipnica Murowana - sobota 10.09, godz. 9.00-17.00, niedziela 11.09, godz. 13.00 – 17.00, wejście z przewodnikiem, ostatnia grupa godz. 16:30.

 - Kościół w Rajbrocie pw. NMP - sobota 10.09, godz. 9.00-18.00, niedziela 11.09, godz. 12.00-17.00 zwiedzanie o pełnych godzinach z przewodnikiem

W Borówkowym Roju - Lipnica Górna 243, 32-724 Lipnica Murowana - sobota 10.09 godz. 10.00-18.00, spacer po gospodarstwie co dwie godziny: 10.00, 12.00, 14.00, 16.00, niedziela 11.09, godz. 10.00-18.00, spacer po gospodarstwie co dwie godziny: 10.00, 12.00, 14.00, 16.00

Chodźmy na spacer na Pasierbicką Górę i Kamionną - Kościół Kamionna, Powiat Bocheński - sobota 10.09, godz. 14.00 i niedziela 11.09, godz. 9:00, 14:00

Dwór w Wieruszycach - 32-740 Wieruszyce - sobota 10.09 i niedziela 11.09, godz. 11:00,12.00, 13.00, 14.00 15:00i 16:00-  zwiedzanie o pełnych godzinach.

Eko muzeum w Sobolowie - Sobolow 124, 32-742 Sobolów - sobota 10.09 godz. 12.00-17.00 i niedziela 11.09, godz. 12.00-17.00

Kościół p.w. Wszystkich Świętych w Sobolowie - Sobolów 1, 32-742 Sobolów - sobota 10.09, godz. 9.00 -18.00, niedziela 11.09, godz. 12.00-18.00 wejścia z przewodnikiem.

Kościół p.w. Nawiedzenia NMP w Tarnawie - Tarnawa 83, 32-741 Tarnawa - sobota 10.09, godz. 9.00 -18.00, niedziela 11.09, godz. 12.00 – 18.00, wejście z przewodnikiem

Kościół p.w. Trójcy Przenajświętszej i św. Leopolda w Rzezawie - ul. Kościelna 23, Rzezawa - sobota 10.09 godz. 9.00-12.00; niedziela 11.09, godz. 16.00 – 17.30