Nie straszne nam wichry i burze, niegroźne nam deszcze ulewne te właśnie słowa pochodzące z jednej z piosenek która wybrzmiała na scenie podczas muzycznego zakończenia weekendu z zabytkami powinny stać się hymnem tegorocznej imprezy. Pogoda niestety nie rozpieszczała, tych którzy postanowili muzycznie zakończyć weekend i uczestniczyć w koncertach które odbyły się w niedzielę na bocheńskim Rynku.

Impreza rozpoczęła się od Jarmarku Regionalnego oraz zabaw z aktorami Krakowskiego Teatru Ulicznego. Ci których nie zraziła pogoda i postanowili zawitać na rynek mogli zasmakować przepysznych kulinarnych przysmaków przygotowanych przez Koła Gospodyń Wiejskich z Gminy Bochnia, Łapanów i Drwinia oraz Klubu Seniora z Żegociny.  Ponadto można było znaleźć  ręcznie szyte lalki Neli Toys  z Nowego Wiśnicza, dequpage, Quilling czyli rękodzieło artystyczne od Kreatywnej Zołzy -Love Art, bocheńską sól z Bochnerisu, wyroby cukiernicze z Żegociny, miody z Gospodarstwa Pasiecznego u Kiejdów, Koronki, robótki ręczne oraz rękodzieło artystyczne z wikliny od lokalnych artystek z Gminy Rzezawa. Pracownia Rzemiosła Artystycznego PoWoli z Cichawki prowadziła warsztaty rękodzielnicze, a na stoisku Małopolskiej Organizacji Turystycznej można było zdobyć piękne czerwone korale.

Wydarzeniom na płycie Rynku towarzyszyła muzyka płynąca ze sceny, na której prezentowały się zespoły , orkiestry czy szkoły tańca.

Na scenie jako pierwsi zaprezentowali się uczniowie szkoły tańca Regis w Bochni w pokazie tańca towarzyskiego, następnie wystąpiła Strażacka Orkiestra Dęta ze Starego Wiśnicza. Ta stosunkowo młoda formacja, zaprezentowała przede wszystkim repertuar muzyki rozrywkowej.  Kolejne na scenie zaprezentowały się uczennice Szkoły Dance &Fitness House w tanecznym show, Zespół muzyczny Lubię To z Łapanowa oraz Orkiestra Dęta OSP Grobla i Zespół Regionalny Górzanie z Lipnicy Górnej.

Wieczorne pasmo rozpoczął starosta bocheński Ludwik Węgrzyn podsumowując dwudniowe zwiedzanie. Starosta podkreślił, że Powiat Bocheński jest piękny i pełen nieodkrytych tajemnic, a to święto daje nam możliwość ukazania co w sobie skrywa. Na koniec swojego wystąpienia zaprosił na przyszłoroczne zwiedzanie oraz na jubileuszowy tort, który pokroił wspólnie ze swoją wnuczką Kamilką oraz Edytą Groblicką – Kuc Sekretarz Miasta Bochnia.

Uzupełnieniem muzycznego spotkania był  występ lokalnego zespołu Krafcy  a kulminacyjnym punktem Multimedialne Widowisko Muzyczne Symphonica 2 Rock of Poland w reżyserii Mikołaja Blajdy w wykonaniu Orkiestry Filharmonii Futura w towarzystwie Małgorzaty Ostrowskiej, Sylwi Lorens, Damiana Ukeje i Jarka Wista.

Muzycy przypomnieli takie utwory jak Szklana Pogoda, Wolność czy Nieprzemakalni. Dzięki temu mogliśmy przeżyć sentymentalną podróż do lat młodości. Było to na pewno udane spotkanie z niebanalną, polską twórczością w aranżacjach jakich nie usłyszymy w radiu. Niesamowity koncert mocnej, alternatywnej i niepokornej polskiej muzyki.

Zdawało się że deszcz i przenikliwy chłód nie przeszkadzał nikomu, gdyż wciąż skandowali o kolejne bisy.

Patronat medialny nad wydarzeniem objeli: Gazeta Krakowska, Radio ESKA, bochenska.tv, Kronika Bocheńska, Informator Brzeski, bochnianin.pl, mojabochnia.pl, czasbochenski.pl, kulturalnabochnia.pl.

Dziękujemy wszystkim którzy pomimo niesprzyjających warunków pogodowych zechcieli być z nami i muzycznie zakończyć tegoroczną jubileuszową edycję Weekendu z zabytkami Powiatu Bocheńskiego.

Galeria zdjęć z muzycznego zakończenia

Galeria zdjęć z Jarmarku Regionalnego