Miejsce: Ośrodek Edukacji Regionalnej, Stary Wiśnicz – Pokaż na mapie
Start: sobota 7.09 godz. 13.00 i 16.00 – „Plecionkarstwo” gdzie zaznajomimy się z najpopularniejszymi materiałami wykorzystanymi w plecionkarstwie, a z wikliny wykonamy kwiaty.
niedziela 8.09 godz. 13.00 – „Papier w kulturze tradycyjnej” – poznamy historię powstawania papieru, a w części warsztatowej wykonamy papier czerpany i fajerkę krakowską.
Godz. 16.00 – „Prządki” wszystko o powstawaniu nici z tradycyjnych materiałów. Nici posłużą do wykonania bransoletek.
Opis: Ośrodek Edukacji Regionalnej niegdyś pełnił funkcję remizy OSP, Kółka Rolniczego oraz miejsca, gdzie spotykały się kobiety zrzeszone w Kole Gospodyń Wiejskich. Aktualnie Ośrodek pełni funkcję Izby Regionalną z eksponatami, będącymi zabytkami kultury ludowej Ziemi Wiśnickiej. Zgromadzono tam sprzęty związane z gospodarką rolno – hodowlaną i lokalnym rzemiosłem. W obiekcie tym realizowane są lekcje muzealne, prelekcje, pogadanki, pokazy tradycyjnych prac. Odbywają się również konkursy, wystawy oraz lekcje i warsztaty regionalne o różnorodnej tematyce, adresowane dla wszystkich grup.