Miejsce: Rynek, Ratusz - Pokaż na mapie
Zwiedzanie: sobota 7.09 i niedziela 8.09 godz. 10:00, 12:00, 14:00 – zwiedzanie z przewodnikiem
Opis: Weekend z zabytkami to doskonała okazja do godzinnego spaceru po Wiśniczu wraz z przewodnikiem. Do poznania jego historii oraz najważniejszych zabytków architektonicznych miasta. Historii Rynku i znajdującego się tam XVII - wiecznego Ratusza. Turyści zobaczą m.in. salę obrad Rady Miasta oraz podziemia. Kolejnym etapem będzie zwiedzanie wczesnobarokowego Kościoła parafialnego p.w. WNMP z 1621r. Następnie grupa wraz z przewodnikiem przejdzie obok Muzeum Ziemi Wiśnickiej w którym w 1641 r. mieścił się tzw. Dom Ubogich, na ścieżkę prowadzącą do pozostałości dawnego kamieniołomu, z którego piaskowiec wykorzystywany był przez Kmitów i Lubomirskich  do budowy Zamku i Klasztoru.