Miejsce: ul. Rynek 20 , 32-700 Bochnia - Pokaż na mapie
Zwiedzanie: sobota 8.09 i niedziela 9.09 godz. 10.00-18.00 zwiedzanie wszystkich ekspozycji
Dodatkowo sobota 8.09
godz. 16.00 – Wykład Pani Pameli Grajny pt. „Wiedza, zręczność, cierpliwość. O trudnej sztuce konserwacji zabytków”.
Miejsce: Galeria „Strych Muzealny”
godz. 20.00 – Koncert w Wirydarzu w ramach Bochnia Rock

Koncert Daryl Strodes & Friends

Daryl Strodes amerykański wokalista bluesowy i jazzowy, gitarzysta, pisarz i producent. Jego zamiłowanie do poszukiwań nowych inspiracji znajduje odbicie w muzyce, którą tworzy. Znaleźć w niej można wątki Urban / Neo-Soul / World / Pop / Reggae oraz afrykańskich and azjatyckich rytmów.

W Bochni Daryl zagra w ramach wakacyjno-jesiennej trasy po Europie i Azji, promującej jego najnowszą płytę z bluesowymi hitami „Old Love”. Daryl zagra w składzie mocno bocheńskim, towarzyszyć mu będą m. in.: Piotr Lekki i Wojtek Zwierniak.

Opis: Bocheńskie Muzeum mieści się w dwuskrzydłowym, późnobarokowym gmachu. Jest to dawny klasztor Dominikanów i jeden z najcenniejszych obiektów zabytkowych Bochni. Muzeum zostało założone w 1959 r. przez Stanisława Fischera, badacza przeszłości Bochni i regionu. Ekspozycja stała obejmuje: kolekcję dawnej rzeźby i malarstwa ludowego zwyczaje i obrzędy regionu bocheńskiego, kultury pozaeuropejskie (Afryka, Ameryka Pd., Azja),archeologię regionu, dzieje Bochni ze szczególnym uwzględnieniem Kopalni Soli, pamiątek cechowych, powstań narodowych, historii miejscowego szkolnictwa, tradycji piśmiennictwa i drukarstwa bocheńskiego.