Miejsce: Cichawka 107, 32-740 Łapanów - Pokaż na mapie
Zwiedzanie: Sobota 08.09 godz. 14.00 - 18.00.

Dodatkowo:

warsztaty kulinarne godz. 14.00 i 16.00 pierwsza grupa - pierożki z konfektem, natomiast druga grupa - bułeczki drożdżowe z przyprawami.

wycieczka historyczna godz. 15.00 wycieczka z przewodnikiem pt. "Śladami wojen światowych w Powiecie Bocheńskim" rozpocznie się we Frankówce, a następnie WŁASNYM TRANSPORTEM pod opieką przewodnika zainteresowani wyruszą na około godzinną przejażdżkę w miejsca związane z wspomnianą historią.

Opis:

Warsztaty historyczno-kulinarne związane z powstałą na Zamku w Wiśniczu pierwszą na ziemiach polskich książką kucharską "Compendium Ferculorum". Przy tradycyjnym piecu chlebowym warsztaty poprowadzą przedstawiciele grupy rekonstrukcyjnej z XVII wieku, aby choć na chwilę przenieść wszystkich do staropolskiej kuchni.

Wycieczka z przewodnikiem "Śladami wojen światowych w Powiecie Bocheńskim" - tereny bocheńszczyzny nie raz były areną walk w obu światowych wojnach XX wieku. Pozostały po nich niemi świadkowie w postaci rozsianych po tutejszych lasach pierwszowojennych cmentarzy, a także pomników świadczących o bohaterstwie lotników niosących pomoc powstańczej Warszawie. Właściciele Frankówki zabiorą uczestników Weekendu w krótką podróż w tę chwalebną przeszłość.

We FRANKÓWCE MAŁEJ znajduje się Lokalna Informacja Turystyczna oraz sklepik z regionalnymi pamiątkami, a także mała gastronomia.